Degustácia Skovajsa

Riadená degustácia S rodinným vinárstvom SKOVAJSA.   

Skovajsa   

Rodinné vinárstvo rodiny Skovajsovcov sa nachádza v Pezinku. Snáď len málokedy nájdeme vinárstvo s tak dôslednou úctou285337609_2752758604910324_8461501996333929218_n_1 k vinohradu. Aj v nepriaznivých rokoch sa zdráhajú vyrábať víno, keď majú vyrábať víno z kupovaného hrozna.     
     Rodina vlastní 8 hektárov vinohradov v Pezinku a Limbachu. Odrodová skladba kopíruje vysadené odrody - Valašský a Rizling rýnsky, Veltlínske zelené, Chardonnay a Pinot Noir.

     Medzi biele vína patrí Silvánske zelené, ružové sú Svätovavrinecké a Cabernet Sauvignon. Z červených vín ponúkajú Frankovku, Neronet, Alibernet a Cabernet Sauvignon. Značka Skovajsa je známa najmä svojou kvalitou. 

4yp8r9uxz0069zh08zeq-original

Základným stavebným kameňom sú pre nich ich vinohrady. Bez nich by to veru nešlo. Poskytujú im maximálnu starostlivosť a oni ich za to odmeňujú maximálnou kvalitou, vďaka ktorej môžu produkovať tie najkvalitnejšie vína.
Vo viacerých svetových vinárskych oblastiach sa výrobcovia snažia vrátiť k rokmi overenému spôsobu výroby a tento smer si osvojili aj oni. Dnes používajú síce najmodernejšie technológie, ale zároveň sa snažia  vo vínach zdôrazniť osobitosť miesta, v ktorom sa urodilo hrozno (terroir). Vďaka tomuto prístupu majú vína ponechaný väčší priestor na to, aby sa prejavili vo svojej plnej kráse.

Používáme ověření věku Adulto