O Nás

Výroba vín má na Slovensku veľmi dlhú históriu a tradíciu. Pestovaniu viniča sa venuje viacero veľkých či malých vinárstiev v šiestich vinohradníckych oblastiach. Výsledkom je kvalitná slovenská produkcia, ktorej sa často darí uspieť aj vo svetových súťažiach. Reputácia našich vín pritom rastie nielen vo svete ale aj u nás doma.

Možnosť ochutnať niektoré z desiatok druhov kvalitných slovenských vín sa naskytá aj priamo v Žiline. Stačí navštíviť našu vínotéku WineTaste v obchodnej galérii Rudiny II. Vínu sa venujem už niekoľko rokov. Vinohrad a neskôr aj víno ma priťahovalo už od malička, kedy som s dedom trávil čas na vinohradoch. 

„Už v detstve som sa túlal s dedkom po vinohrade a tešil sa na oberačku. Mojím snom je teraz priblížiť ľudom užasnú chuť vína a jeho spojenie s gastronómiou. Moje chute sú náročné a rád si vychutnám dobré jedlo. O to viac, ak je spojené so skvelým vínom,“ .

Dnes vo svojej vínotéke ponúkam bohatý výber kvalitných slovenských vín, ktoré som si sám zamiloval, a ktoré chcem predstaviť širokej verejnosti. Pri ich výbere dbám na prísne kritériá a pred zaradením do ponuky konzultujem so samotnými vinármi. 

„Máme len slovenské vína od malých vinárov, 100 % vín je predegustovaných a ponúkame iba to, čo sme ochutnali aj my. Všetky vinárstva, ktoré u nás ľudia nájdu, sme videli, skontrolovali a vieme odkiaľ pochádza hrozno. Prechádzame si s vinármi vinohrady a konzultujeme priebeh vývoja jednotlivých rokov, aby sme ľudom ponúkli to najlepšie,“ 

Naša vinotéka má aj príjemnú terasu, na ktorej si môžete vychutnať lahodný pohár vína so svojou polovičkou či blízkymi. V prípade záujmu je tiež možné zorganizovať posedenie s tematickou degustáciou. K skvelým vínam sa ponúkajú studené pokrmy a na vyžiadanie je možné aj zabezpečenie cateringu.

Pri špeciálnych príležitostiach si môžete objednať vínny catering na oslavy, svadby či firemné akcie. Poctivú slovenskú produkciu vám privezú priamo k dverám. Samozrejmosťou sú veľkoobchodné dodávky pre firmy a gastro prevádzky.

Používáme ověření věku Adulto